Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Повірити у свою суперсилу. Блог Римми Філь

12.09.2019

Інтернатна система складна та жорстока – вчить виживати, але майже не вчить жити. Сьогодні це знає багато хто. Дітей із «системи» залишили на самоті, про них згадують найчастіше двічі-тричі на рік – у День захисту дітей, напередодні 1 вересня й перед Новим роком. «Благодійники» привозять цукерки та їдуть.

Але залишаються діти та  їхні проблеми. Одна з них дуже болюча – адаптація до дорослого життя. Ще вчорашні вихованці інтернатів в один момент стають покинутими та безпорадними.

Щоб допомогти адаптуватися до дорослого життя, повірити в себе і свої сили, Фонд Ріната Ахметова проводить регулярні мотиваційні зустрічі відомих людей із вихованцями інтернатних закладів. Проект називається «Рінат Ахметов – дітям. Твоя суперсила».

У Фонді важливість проекту пояснюють так: «Проект «Твоя суперсила» став продовженням Акції «Рінат Ахметов – дітям!». Це багаторічна традиція добра й особистої участі, заснована Рінатом Ахметовим для того, щоб змінювати життя дітей на краще, допомогти здійснитися мрії. Амбасадори Фонду – зірки телеканалу «Україна»: Ігор Пупков, Марія Кухар, Олег Панюта, Андрій Дебрін, Олексій Суханов, Максим Сікора. Своїм прикладом вони показують дітям, позбавленим батьківського тепла, і дітям з особливими потребами, що досягти визначеної мети реально».

А їхній досвід, їхній розповіді, їхня включеність – усе це просто безцінне для хлопчиків і дівчаток із недитячою долею.

Торік у рамках проекту проведено 14 зустрічей у 9 інтернатних установах Донецької області, на яких було понад 500 дітей. Навесні 2019 року зустрічі пройшли в 5 інтернатах, у них взяли участь 162 підлітки.

А ще для дітей дуже важливо бачити перед собою таку ж, як вони, але вже успішну людину. На одній із зустрічей про свій досвід і набиті ґулі розповідали випускники інтернатних установ, які змогли знайти себе в дорослому житті. Одна з промовців – Настя Чала, яка має слабкий слух, спільно з Фондом розпочинає проект, присвячений темі адаптації в суспільстві людей з особливими потребами.

Нині, восени 2019-го, проходить третя хвиля зустрічей, з 9 по 12 вересня. Буде ще 7 зустрічей у 4 інтернатах. Їх проведуть нові амбасадори Фонду – артисти-гумористи Андрій Бурим (учасник «Комеді клаб») й Олег Маслюк («Мамахохотала»). І це будуть не просто бесіди, а тематичні зустрічі за інтересами й навіть відвідання ферми.

– Ручка без стрижня – пустушка. Наш стрижень – ті цінності, на які можна спиратися в житті. Ті, хто навколо мене, – моя сила, моя гордість, моя основа, моє життя. Для них я живу. І це не лише сім’я, рідні, друзі. Це все ті люди, з якими я хоч раз у житті зустрічався та хотів би побачитися ще. Щоб не стати антигероєм, щоб частіше робити вибір на користь добра, важливо любити життя, любити Землю, природу. Любити тих, хто думає, з чим завтра він увійде в новий день і що дасть, а не візьме в цього світу. Такі люди мені по-справжньому близькі та важливі, – пояснював дітям важливість таких зустрічей Олег Панюта, амбасадор Фонду.

Це так чудово, якщо діти вийдуть зі стін інтернату, повіривши в себе і свою суперсилу!

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 02.04.2020
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
2066 днів 6 год. 27 хв. 42 сек.
видано
12 485 427
продуктових наборів
з них
11 594 794
дорослих наборів і
890 633
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00