Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Сьогодні Всесвітній день гуманітарної допомоги

19.08.2019

Щороку 19 серпня святкують Всесвітній день гуманітарної допомоги. У нашій країні лідером благодійного сектору та найбільшою особистою ініціативою в цій сфері є Фонд Ріната Ахметова.

Із серпня 2014 року Фонд Ріната Ахметова працює в режимі своєї найбільшої програми – Гуманітарного штабу. Його головне завдання – допомогти найбільш незахищеним мирним жителям Донбасу: людям похилого віку, людям з інвалідністю, дітям, багатодітним сім’ям. Вони отримують як адресну медичну допомогу, так і продуктові набори. Завдяки активній діяльності Фонду врятовано життя понад мільйона людей на сході країни. Ця робота триває. За даними ООН, на Донбасі мільйони людей і далі потребують найнеобхіднішого, і насамперед харчових продуктів. Тому сьогодні бригади мобільної видачі Фонду доставляють набори виживання у 87 населених пунктів «сірої зони» і вздовж лінії зіткнення. Набори також можна отримати в семи стаціонарних населених пунктах.

У кожного з тих, хто отримує допомогу Ріната Ахметова, своя історія, сповнена болю та переживань. Не стала винятком і родина Зарубів із селища Миронівський, у Бахмутському районі. Її глава, Ліна Олександрівна, самостійно виховує трьох дітей і ще доглядає стареньку матір. Постійна тривога за рідних – один із найстрашніших наслідків збройного конфлікту для жінки

«Пам’ятаю, як в один із сильних обстрілів я була на чергуванні в місцевій лікарні. Мама та діти вдома ховалися в підвалі, а потім їх вивезли до Бахмута. Я ж у Миронівському допомагала пораненим і ніяк не могла зв’язатися з родиною. Тому вдивлялася з жахом в обличчя кожного, очікуючи побачити рідні риси. Тільки пізніше вдалося й мені виїхати до Бахмута», – розповіла Ліна Олександрівна.

Повернувшись через кілька місяців із Бахмута, сім’я застала сумну картину: рідний дім стояв без даху і вікон, приміщення залиті дощовою водою. На уламках меблів сидів старий домашній кіт, з яким вони вже подумки попрощалися.

«Кіт плакав, коли ми взяли його на руки, – згадувала Ліна Олександрівна. І додала: – На жаль, після пережитих потрясінь моє здоров’я сильно похитнулося й тепер я не працюю. Живемо за рахунок допомоги Ріната Леонідовича – щиро йому дякуємо, що не забуває».

Гуманітарна діяльність Фонду Ріната Ахметова дістала визнання та високу оцінку за кордоном. Сьогодні він повноправний учасник Європейського центру фундацій (EFC) та міжнародної благодійної спільноти.

Щорічна конференція EFC об’єднує понад 500 найбільших європейських і міжнародних благодійних організацій. Беручи участь у заходах такого рівня й обмінюючись досвідом, Фонд потім впроваджує новітні стандарти філантропії в Україні.

Ще одним напрямом роботи на міжнародній арені стало максимальне залучення світової спільноти до одного з найбільших збройних конфліктів ХХІ століття, який відбувається сьогодні в центрі Європи. Для цього Фонд видав і презентував 2018 року фотокнигу «Донбас і Мирні» – літопис трагічних подій на сході України, що стала шокуючим відкриттям для багатьох тисяч європейців.

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 21.02.2020
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
2025 днів 16 год. 36 хв. 0 сек.
видано
12 464 128
продуктових наборів
з них
11 574 276
дорослих наборів і
889 852
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00