Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

«Ворожнеча не має сенсу, тому я малюю щасливих людей»: юна художниця з Донбасу

12.08.2019

5 серпня в Маріуполі відбулася презентація Розподільчого центру Фонду Ріната Ахметова. Важливою частиною заходу стала виставка творчих робіт учасників проекту «Рінат Ахметов – дітям. Мирне літо». Це малюнки хлопчиків і дівчаток, на чиє дитинство випало безліч випробувань і горя.

Серед 100 робіт, представлених в експозиції, є малюнок Алли Єфремової з Маріуполя. Дівчинка прийшла на відкриття виставки, щоб поспілкуватися з журналістами, громадськими діячами та представниками міжнародних організацій. Вона розповіла, як живуть діти Донбасу і як вони зберегли здатність бачити красу життя після обстрілів і поневірянь.

– Я вважаю, що ворожнеча не має сенсу. Люди повинні допомагати одне одному. Коли я їздила цього літа відпочивати до санаторію на запрошення Фонду Ріната Ахметова, то ще краще це зрозуміла. Там я подружилася з багатьма дітьми з усього Донбасу. У нас були цікаві заняття та гуртки. Наприкінці зміни психологи попросили нас намалювати те, про що ми мріємо. Я малювала острів майбутнього. Там нема горя. Люди мають бути щасливі, тому я малювала чоловічків, які посміхаються, – розповіла Алла.

Юній художниці лише 13 років. Вона з Маріуполя. У 2015 році снаряд влучив у будинок, де жила сім’я дівчинки. Внаслідок обстрілу Алла втратила близьких людей. Впоратися з негативними спогадами їй допомагала арт-терапія.

– Нині мистецтво досить широко застосовується з терапевтичною метою. Цей метод стає загальновизнаним, тому що довів свою ефективність. Діти за допомогою занять мистецтвом досліджують себе, свої емоції і виражають своє самопізнання через символи, образи та кольори. У процесі малювання гармонізується психологічний стан. У малюнках дітей представлений весь спектр почуттів: тут і любов, й образа, і страх, і надія. Якщо уважно роздивитися їхні роботи, можна відчути ці емоції, – сказала психолог Фонду Ріната Ахметова Назо Біблая.

Надія Лафазан, бабуся дівчинки, каже, що пензлі та фарби допомогли внучці впоратися з пережитим.

– Дякую Рінату Ахметову, що підтримує земляків не тільки продуктами. Психологічна допомога теж дуже важлива, – вважає жінка.

Фонд Ріната Ахметова навчив 250 психологів за курсом «Травма війни». Психологічна допомога була надана 50 тисячам дітей і 6000 дорослих.

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 06.12.2019
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1948 днів 16 год. 3 хв. 16 сек.
видано
12 424 257
продуктових наборів
з них
11 535 704
дорослих наборів і
888 553
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00