Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

ПОРАДА ЮРИСТА. Як створити дитячий будинок сімейного типу: подробиці матеріального забезпечення та контролю

24.06.2018

Фото: pixabay.com

Ми продовжуємо публікувати цикл матеріалів, де фахівці Фонду Ріната Ахметова пояснюють особливості створення прийомних сімей. Цього разу вони розповіли про особливості функціонування дитячих будинків сімейного типу.

Матеріальне забезпечення дитячого будинку сімейного типу

На кожного вихованця виплачується державна соціальна допомога, розмір якої становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку (зараз прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 1 492 грн, для дітей від 6 до 18 років – 1860 грн).

Батькам-вихователям виплачується грошове забезпечення в розмірі 35 відсотків від двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожного вихованця. Водночас сумарний обсяг грошового забезпечення не має перевищувати п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб і розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їхньою згодою.

Призначається державна соціальна допомога та грошове забезпечення Управлінням праці та соціального захисту населення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 81 (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/81-2007-%D0%BF).

Виплата державної соціальної допомоги та грошового забезпечення відбувається щомісяця не пізніше 20 числа через державні підприємства поштового зв'язку або кошти перераховуються на особистий рахунок в банківській установі за їхнім вибором.

Забезпечення житлом, транспортним засобом і земельною ділянкою

Орган, який ухвалив рішення про створення дитячого будинку сімейного типу, за можливості надає батькам-вихователям індивідуальний житловий будинок або багатокімнатну квартиру за нормами, встановленими законодавством.

За інформацією сайту Міністерства соціальної політики України, у 2017 році за рахунок бюджетних коштів було придбано 54 житлових приміщення для дитячих будинків сімейного типу.

Крім того, дитячому будинку сімейного типу може надаватися в користування земельна ділянка для ведення садівництва та городництва, а також транспортний засіб.

Надання житла, транспортного засобу та земельної ділянки обговорюється в договорі про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу під час створення дитячого будинку сімейного типу.

Соціальне страхування батьків-вихователів

Зі сум грошового забезпечення батьків-вихователів відбувається нарахування та сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (без зменшення належної суми грошового забезпечення).

Оздоровлення дітей

Місцеві відділи у справах сім'ї та молоді щорічно забезпечують безоплатне оздоровлення вихованців дитячих будинків сімейного типу.

Вихованці, які за медичними показаннями потребують санаторно-курортного лікування, забезпечуються путівками в санаторії.

Соціальний супровід і контроль дитячих будинків сімейного типу

Соціальний супровід дитячого будинку сімейного типу відбувається постійно, для чого за дитячим будинком сімейного типу закріплюється соціальний працівник.

Соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення умов функціонування дитячого будинку сімейного типу.

Контроль за умовами проживання вихованців проводять органи опіки та піклування і служби у справах дітей місцевих органів влади. Раз на рік місцева служба у справах дітей готує звіт про стан виховання, утримання і розвитку дітей у дитячому будинку сімейного типу на основі інформації, наданої соціальним працівником, який проводить соціальний супровід родини, вихователем дошкільного навчального закладу або класним керівником загальноосвітнього навчального закладу, де навчається дитина, дільничним лікарем-педіатром і дільничним інспектором місцевого відділку поліції.

ДЖЕРЕЛО

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 20.01.2019
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1628 днів 3 год. 15 хв. 15 сек.
видано
12 215 346
продуктових наборів
з них
11 334 492
дорослих наборів і
880 854
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00