Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Пороки бувають різні. БЛОГ Наталії Ємченко, директора зі зв'язків з громадськістю та комунікаціями СКМ

15.10.2017

Пороки серця бувають різні. Є ті, які потрібно оперувати просто негайно. А є ті, які можуть почекати навіть кілька років. Є ті, які можна оперувати ендоваскулярним методом. А є ті, які тільки порожнинним. Щорічно в Україні з'являється 4,5 тисячі сердець з ось такими різними вадами. І державна програма є, але тільки для порожнинних операцій. А для ендоваскулярних програми немає: кожен оклюдер (протез для серця) коштує приблизно 100 000 грн. Це величезні гроші, правда. І їх знайти складно, це теж правда. Але і різниця між порожнинною операцією і операцією з оклюдером – величезна.

Порожнинна операція – це розріз. І шрам. І довгий наркоз. І дуже тяжке відновлення. За деяких вад тільки така операція можлива. Але левову частку можна та треба оперувати ендоваскулярно. Тому що тривалість такої операції – 30 хвилин. Тому що шраму на грудях немає (ендопротез вводять через крихітний надріз на стегні). Тому що це операція, яку потрібно зробити 1 раз і дитина отримує нове здорове серце. Тому що вона вже наступного дня забуває про операцію та періоду відновлення як такого немає.

4-річна Карина народилася з пороком серця, незакритою Боталовою протокою. Життєрадісну дитину батьки стали носити на руках – у дівчинки не було сил ходити.

4,5 тисячі дітей з вадами серця щорічно народжується в Україні. Тільки половина з них вчасно отримує медичну допомогу. «Заборгованість» досягає десятків тисяч осіб. Вони чекають держчергу, втрачають час або розпродають все, що можуть, для операції поза держчергою. Тільки в Донецькій і Луганській областях з пороком серця щорічно з'являється 600-700 малюків. За інформацією кардіохірургів, з 4,5 тисяч 500 дітей потребують оклюдерів.

З Кариною все, слава Богу, добре.

Кілька тижнів тому їй успішно встановили оклюдер. Перше УЗД показало: сердечко дівчинки б'ється рівно. Тепер вона здорова. Повністю.

Оклюдер для Карини та ще 20 діток купив Фонд Ріната Ахметова. Його проект «Здорове серце» почав роботу в лютому 2017 року. Наймолодшим був піврічний малюк з Донецької області. Ще десяткам дітей з малозабезпечених сімей Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей Штаб допоможе, як допоміг Карині. Лікарі Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України, Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, з якими ми працюємо, – справжні чарівники. Всі операції, оклюдери для яких придбав Фонд, пройшли дуже успішно.

Батьки Карини кажуть, що порок діагностували пізно. Що порожнинної операції боялися і тому тягнули з рішенням. Що пізніше дізналися про технологію оклюдерів, але були впевнені, що не знайдуть гроші.

І правда, кардіохірурги, з якими ми працюємо, кажуть, що дуже багато запущених вад серця. Серед причин – пізня діагностика, небажання лікуватися, боязнь батьків робити операцію дитині. Деякі приходять занадто пізно.

Кардіохірургія – високотехнологічна та дорога галузь медицини. Ендоваскулярна хірургія – її пік. Найсучасніший і найменш травматичний метод лікування. Державних грошей катастрофічно бракує. Тому в половині випадків дітям з вродженими вадами серця допомагають благодійні організації.

Головне для батьків – не боятися звертатися до досвідчених кардіохірургів. Робити це вчасно. Відчувати своїх дітей, бити на сполох, приїжджати в кардіоцентри. Знаходити благодійників. І давати дітям нові серця. Іншими словами – діяти. Досвід програми «Здорове серце» Ріната Ахметова на сьогодні складається тільки з історій успіху. Пороки бувають різні. Але їх не потрібно боятися.

ДЖЕРЕЛО

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 18.10.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1534 днів 9 год. 48 хв. 52 сек.
видано
12 156 894
продуктових наборів
з них
11 278 596
дорослих наборів і
878 298
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00