Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Юрій Риженков: Допомога – це рішення власників, а не бізнесу

11.08.2016

В інтерв’ю «Сегодня» Юрій Риженков розповів про допомогу жителям Донбасу на самому початку військових дій, про неймовірну віддачу волонтерів у важкий для країни час і нові ініціативи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова

Два роки тому для надання максимальної допомоги мирним жителям Донецької і Луганської областей, які постраждали в результаті військових дій, був створений Гуманітарний штаб Ріната Ахметова. Штаб об'єднав ресурси всіх бізнесів Групи СКМ, а локомотивом виступила Група "Метінвест".

- Розкажіть, з чого почалася історія допомоги "Метінвесту" мирним жителям Донбасу.

- Ми почали допомагати жителям Донбасу ще до створення Гумштабу – в травні 2014 року. Тоді співробітники маріупольських меткомбінатів вийшли розбирати завали частково згорілої будівлі міськради і зруйнованої будівлі міліції, допомагати місцевим жителям, які постраждали під час проведення антитерористичної операції.

У червні-липні, коли почалися бойові дії в районі Авдіївки, Донецька, Єнакієвого та Харцизька, ми почали вивозити дітей співробітників наших підприємств в пансіонати на березі Азовського моря. Потім "Метінвест" організував поставки продуктів в ці міста із Запоріжжя. Ми, як могли, намагалися допомогти людям. В першу чергу наші зусилля були спрямовані на підтримку наших співробітників та їх сімей. Але розуміючи, що допомоги потребує значно більше людей, мирних жителів, наш основний акціонер прийняв рішення про надання системної гуманітарної допомоги на постійній основі.

Спільними зусиллями "Метінвесту" і Гуманітарного штабу два роки тому з'явився перший центр допомоги в Маріуполі – логістичний хаб. Він з'явився саме в цьому місті, оскільки у співробітників наших маріупольських комбінатів – ММК ім. Ілліча і "Азовсталі" – було велике бажання допомогти землякам. Силами волонтерів – заводчан і інших маріупольців – досі збираються продуктові набори, вантажаться в машини і відправляються нужденним.

Сьогодні у всіх містах присутності наших підприємств в зоні АТО і "сірій зоні" працюють пункти видачі гуманітарної допомоги. У піковий час в цю діяльність було залучено до 600 співробітників "Метінвесту", сьогодні – до 150 осіб.

- Чи вважаєте ви, що під час війни бізнес повинен допомагати людям? Діяти консолідовано з благодійними організаціями? Як це може проявлятися?

- В першу чергу це позиція нашого акціонера. Будь-яка благодійність – це рішення власників, а не бізнесу. Завдання бізнесу – отримувати прибуток, і тільки акціонер має право вирішувати, як нею розпорядитися. Рінат Ахметов прийняв рішення і організував Гуманітарний штаб, виділив необхідні ресурси – як людські, так і фінансові. Саме він вирішив направити кошти на допомогу людям, в першу чергу пенсіонерам, людям похилого віку та дітям.

Першочерговим завданням створеного за його ініціативою Гуманітарного штабу стала евакуація людей із зони бойових дій і тимчасове розселення постраждалих. Ми підтримували роботу Гумштаба за чотирма основними напрямками: доставка і видача наборів виживання для дорослих і дітей, адресна допомога, психологічна допомога, а також допомогу медикаментами. Кількість людей, яким реально допоміг штаб Ріната Ахметова з початку своєї роботи, вже перевищила мільйон осіб.

- Через два роки з початку збройного конфлікту вдалося вибудувати систему? Чи легше зараз стало працювати в цьому напрямку? На що робиться акцент в поточному році?

- Раніше залученість бізнесу в організацію допомоги дійсно була високою. На сьогодні структура управління, інфраструктура Гуманітарного штабу дозволяє організовувати всі процеси. З нашого боку ми надаємо допомогу у вирішенні деяких адміністративних питань. Звичайно, важлива також залученість наших волонтерів, які беруть участь в роботі штабу на місцях. Ми повинні допомагати нашим близьким, людям, які живуть на непідконтрольних Україні територіях, незалежно від того, наші це співробітники чи ні. Це наша позиція, це позиція штабу. І вона знаходить відгуки у людей, змінює їхнє ставлення.

"Метінвест" підтримує і нові ініціативи Гумштаба. Ми приєдналися до програми "Мирне літо – дітям Донбасу". Навіть в найскладніший час компанія не переставала займатися оздоровленням своїх співробітників і їхніх дітей – ми, як роботодавець, вважаємо це своїм обов'язком. Сьогодні ми раді, що можемо допомогти і в оздоровленні інших дітей із зони АТО.

У 2016 році з'явився ще один напрям – наставництво. Основна мета проекту – допомогти дітям-сиротам в підготовці до самостійного життя після закінчення інтернату. У нас в "Метінвесті" добрі і чуйні люди. Я впевнений, вони відгукнуться і після певної підготовки зможуть підтримати дітей, допоможуть знайти їм свій шлях у житті.

- Сотні співробітників "Метінвесту" за час конфлікту стали волонтерами. Вони допомагають збирати продуктові набори, роздавати їх на пунктах видачі... Можна сказати, що у вас тепер два професійних свята – День металурга і День волонтера?

- У цих свят різний настрій. День металурга – це традиційне щорічне свято, яке об'єднує всі міста нашої присутності, всі підприємства в єдиному радісному пориві. День волонтера пов'язаний для нас з дуже сумними подіями. Це навіть не свято, а вшанування, можливість подякувати нашим волонтерам за самовіддачу. Це день смутку і одночасно гордості за наших співробітників, які є активними учасниками ініціатив Гуманітарного штабу. Ми другий рік нагороджуємо наших волонтерів, і в цьому році привітали їх якраз на День металурга.

- Гуманітарний штаб підбиває підсумки дворічної роботи. Що ви хотіли б побажати людям, які там працюють?

- Щоб штабу якнайменше доводилося працювати в режимі швидкої допомоги і якомога більше довгострокових і стратегічних програм, спрямованих на розвиток регіонів, на розвиток країни. Волонтерам ж хочу побажати в першу чергу удачі. Вони виявилися в непростий час в непростих умовах, тому удача їм точно не завадить. А буде удача – буде і все інше.

ДЖЕРЕЛО

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 27.02.2021
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
2397 днів 15 год. 16 хв. 30 сек.
видано
12 498 172
продуктових наборів
з них
11 599 814
дорослих наборів і
898 358
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00