Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Заява Гуманітарного штабу Ріната Ахметова

27.07.2015

За даними Гуманітарного Штабу Ахметова упродовж останніх 10 днів жодна гуманітарна місія не доставила гуманітарні вантажі для мирного населення на не підконтрольні Україні території (НКТ). Зараз гуманітарна спільнота вивчає причини ситуації, що склалася (вимоги з боку не підконтрольних Україні територій щодо оформлення документів).

Колона Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Допоможемо» з наборами виживання для мирного населення перетнула лінію дотику ще 15 липня. Пункти видавання Штабу на НКТ продовжують сьогодні працювати за рахунок запасів наборів виживання на Донецькому складі Штабу на стадіоні «Донбас-Арена». Ці запаси добігають кінця.

Гуманітарна ситуація за лінією дотику істотно загострилася за ці дні, і гуманітарна допомога там сьогодні потрібна більше, ніж раніше.

27 липня 2015 року з Дніпропетровська до Донецька виїжджає колона Штабу з 19 машин, яка везтиме 20 000 наборів виживання. Документи на колону оформлено, як і завжди упродовж уже майже року, чітко відповідно до чинного законодавства України, з дотриманням усіх норм і процедур.

Рінат Ахметов поставив завдання своєму Штабу максимально допомогти мирним людям з обох боків лінії зіткнення. Гуманітарний штаб має намір домагатися можливості доставляти допомогу старим, дітям, інвалідам.

Ми сподіваємося, що колону буде допущено на НКТ і набори виживання потраплять до тих, хто сьогодні так гостро потребує допомоги. Інакше з 29 липня ми будемо змушені закривати пункти видавання на НКТ.

Штаб доставляє набори виживання жителям НКТ і переселенцям вже рік і, на жаль, впродовж цього року не раз стикався з обмеженнями в доставлянні гуманітарних вантажів (від військових дій і закриття блокпостів до затримання вантажів батальйонами територіальної оборони). Однак робота в інтересах людей, чітко відповідно до ключових гуманітарних принципів і суворе дотримання вимог закону є запорукою того, що наші колони, врешті-решт, завжди досягали пунктів призначення. Сподіваємося, що сьогоднішня колона не стане винятком.

Гуманітарний Штаб «Допоможемо» є найбільшою в регіоні гуманітарною організацією. Ми знаємо, що кожен із понад півмільйона людей, які отримують нашу допомогу, чекає й потребують її.

За даними Управління з координації гуманітарних питань (УКГП ООН) всього понад 5 мільйонів жителів України потребують гуманітарної допомоги, насамперед – на не підконтрольних Україні територіях.

Масштаби гуманітарної катастрофи є такими, що впоратися з бідою мільйонів можна тільки спільними зусиллями міжнародних і національних гуманітарних організацій, дотримуючись єдиних, прозорих принципів і правил.

Закликаємо учасників мінського врегулювання конфлікту якомога швидше виробити, погодити й визнати прозорі правила доставляння гуманітарної допомоги на Донбас. Гуманітарна допомога завжди і скрізь існує поза кордонами, поза конфліктами.

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова закликає всіх, від кого це залежить, піднятися над політичними розрахунками й дати можливість ВСІМ міжнародним і національним гуманітарним організаціям рятувати людей. Це диктують норми міжнародного права й елементарна людяність.

Саме Гуманітарна допомога завжди і скрізь має отримувати зелене світло, безперешкодне проходження. Гуманітарна допомога завжди і скрізь існує поза кордонами, поза конфліктами, над законами, прийнятими тією чи іншою стороною. Треба негайно зняти будь-які перешкоди, будь-які обмеження для проходження гуманітарної допомоги. Не можна дати мирному населенню вмирати від голоду і хвороб.

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 09.08.2020
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
2195 днів 7 год. 13 хв. 7 сек.
видано
12 488 538
продуктових наборів
з них
11 597 796
дорослих наборів і
890 742
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00