Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Рінат Ахметов

Біографічна довідка

Рінат Ахметов народився 21 вересня 1966 року в селищі Північне на околиці Донецька в шахтарській сім’ї. Батько і брат працювали на шахті, мама — продавцем у магазині.

З Донецьком, і ширше, з Донбасом, пов’язане все життя Ріната Ахметова. Навчався в донецькій школі № 63, 2001 року закінчив економічний факультет Донецького національного університету.

З 1994 до 1996 рр. — віце-президент ФК «Шахтар».

З 11 жовтня 1996 р. дотепер — президент ФК «Шахтар»

1999 року відкрив у Донецьку дитячо-юнацьку школу ФК «Шахтар» із мережею філій і сучасну спортивно-тренувальну базу «Кірша».

Бізнесом Рінат Ахметов почав займатися в 90-ті роки. Свій перший капітал, зароблений на торгівлі вугіллям і коксом, інвестував у металургійні та гірничодобувні активи, що перебували тоді у стані економічного занепаду й розрухи. У цьому був певний ризик, але як показав час, він себе виправдав.

У 2000 році заснував компанію «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ).

Сьогодні СКМ — найбільша в Україні багатогалузева промислова група, до складу якої входять понад 100 підприємств гірничого, металургійного, енергетичного, фінансового, телекомунікаційного, медіа та інших секторів економіки.

З 2006 до 2012 р. — депутат Верховної Ради України.

Засновник двох благодійних фондів «Розвиток України» (2005) й «Ефективне управління» (2007).

Рінат Ахметов почав займатися благодійністю з перших років становлення в бізнесі. Спочатку це була підтримка людей, що опинилися у важкій життєвій ситуації, розв’язання поточних проблем лікарень і дитячих будинків, шкіл і вишів Донецька та області. Це була допомога тим, хто її потребував. Пізніше цей період Рінат Ахметов назве своїм першим етапом у благодійності.

Згодом ставало дедалі очевидніше, що потрібна не точкова, а системна робота, всебічний підхід не тільки до розв’язання проблем, а й до усунення причин їх виникнення. Потрібні були проекти національного масштабу, у партнерстві бізнесу з державою. 2005 року Компанія СКМ з ініціативи Ахметова заснувала Корпоративний благодійний фонд «Розвиток України». Це був другий етап благодійності Ріната Ахметова — етап корпоративної соціальної відповідальності.

Корпоративна соціальна відповідальність СКМ і активів Групи успішно розвивалася, і благодійність поступово переходила у стратегію сталого розвитку Групи СКМ. 2007 року Ахметов приймає рішення повністю взяти на себе відповідальність за роботу команди Благодійного фонду. «Розвиток України» стає персональним Фондом Ріната Ахметова.

Вся робота команди Фонду, з перших днів заснування, була спрямована на розв’язання найскладніших і найгостріших соціальних проблем: туберкульоз, онкологія, розвиток національного усиновлення, профілактика сирітства. Крім програм соціальної спрямованості, Фонд на конкурсній основі надавав можливість отримати гранти на реалізацію культурних проектів, на розвиток музейної справи. У партнерстві з Києво-Могилянською академією Фонд багато років послідовно реалізовував унікальні освітні програми у сфері цифрової журналістики.

Паралельно з масштабними всеукраїнськими благодійними ініціативами Рінат Ахметов постійно надавав екстрену допомогу простим людям, що потрапили у складні життєві ситуації або постраждали внаслідок надзвичайних подій. Адресна допомога найбільш незахищеним верствам населення завжди була й залишається в особливому фокусі Засновника фонду.

Трагічні події в Україні, драматичні воєнні події на Донбасі внесли кардинальні зміни в мирні, творчі плани всіх напрямів діяльності Ріната Ахметова — бізнесу, футболу, благодійності.

Всі сили та ресурси з 2014 року Рінат Ахметов направляє на розв’язання найважливішого завдання: допомогти вижити своїм землякам, найбільш беззахисним мирним жителям Донбасу.

Для цього повністю перебудовується робота Благодійного Фонду. А 6 серпня 2014 року на його базі, із залученням усіх своїх бізнесових і не бізнесових активів, Рінат Ахметов створює Гуманітарний штаб «ДОПОМОЖЕМО».

Евакуація, розселення біженців, адресна допомога пораненим мирним жителям, забезпечення життєво-важливими ліками, продуктовими наборами виживання старих, дітей, інвалідів, психологічна допомога — цими та низкою інших напрямів займається багатотисячна команда Гуманітарного Штабу Ріната Ахметова для порятунку й підтримки мирних жителів з обох боків лінії зіткнення.

«Доти, поки не встановиться міцний мир, у біді ми нікого не залишимо — ми допомагали, допомагаємо й допомагатимемо стільки, скільки знадобиться», — заявляє Рінат Ахметов.

Статистика на 11.05.2021
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
2470 днів 0 год. 35 хв. 37 сек.
видано
12 498 172
продуктових наборів
з них
11 599 814
дорослих наборів і
898 358
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00