Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

ПОРАДА ПСИХОЛОГА: Новорічні ритуали

24.12.2017

Фото: pixabay.com

Новорічні свята – одні з найбільш очікуваних нашими дітьми, чарівний час. Чи є у вашій родині новорічні традиції, сімейні ритуали, звичаї, крім звичного прикрашання ялинки? Якщо немає, то саме час почати. Як підійти до питання – розповідає Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

Традиції та ритуали мають величезне значення для стабілізації життя, є опорними для кожного члена сім'ї та формують відчуття спільності. Створюючи нову традицію, враховуйте інтереси та побажання всіх членів сім'ї.

У кожній сім'ї напевно з'являться власні ідеї, а можливо, ви використаєте одну з наведених нижче.

1. Щорічне виготовлення ялинкової прикраси всією сім'єю. Це може бути ялинкова іграшка, гірлянда, свічка, декор для дому. На прикрасі обов'язково вкажіть, в якому саме році вона була виготовлена. Через деякий час, дістаючи коробку з ялинковими іграшками, ви з теплом і радістю згадаєте дні, коли вся сім'я працювала над виготовленням нового шедевра.

2. Карта бажань. Я думаю, багато хто знає та створював власну карту бажань. Напередодні нового року можна створити сімейну Новорічну карту бажань, в якій будуть зафіксовані всі сімейні заходи, заплановані на свята. Важлива умова: в усьому, що буде зображено на карті, бере участь вся сім'я. Карти потрібно зберігати та переглядати час від часу, згадуючи, який чудовий час ви провели разом.

3. Прекрасна традиція – позбутися від старого та непотрібного. Важливо, щоб участь брали всі члени сім'ї. Складіть в одну коробку все, чого всі хочуть позбутися, і разом винесіть з квартири непотрібне. Позбавлятися можна не тільки застарілих і непотрібних речей, але і страхів, тривог. Свій відбиток негативні почуття можуть знайти на малюнках або виробах, які вирушають до тієї ж коробки.

4. Кожен член сім'ї пише передноворічний лист собі. Описує плани на майбутній рік, мрії, бажання, дає собі обіцянки. Всі листи складаються у спеціальну скриньку. Відкрити її можна буде через рік, і прочитати лист самому собі – подивитися, чого вдалося досягти. Малюки замість листів можуть щось намалювати.

5. Заведіть «Щоденник року, який минає». Зібравшись всією сім'єю, ви можете записати туди всі найважливіші події, які сталися за рік. Дуже добре, якщо щоденник буде красиво оформлений та ілюстрований.

6. Щорічна новорічна фотосесія.

7. Можна організувати невеликий квест з пошуку новорічних подарунків.

8. Підписати кожному члену сім'ї листівку. І надзвичайно чудово, якщо сама листівка буде створена власноруч.

9. Традиційна новорічна страва, в приготуванні якої беруть участь всі члени сім'ї. Це може бути, скажімо, пиріг, прикрашений цифрами прийдешнього року плюс фото з пирогом у сімейний архів. Або невеликий відеоролик, на якому можна побачити всю сім'ю за приготуванням.

Створюйте нові традиції та дбайливо зберігайте ті, які прижилися у вашій родині. В традиціях – сила вашого роду. Виростаючи, ваші діти згадуватимуть саме ті моменти, коли вся сім'я була разом, а в хаті пахло ялиною, апельсинами та щастям. Чудових вам свят!

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 20.06.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1414 днів 10 год. 58 хв. 22 сек.
видано
12 080 297
продуктових наборів
з них
11 204 994
дорослих наборів і
875 303
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00