Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

З любов'ю до дітей. БЛОГ Римми Філь

19.12.2017

Здавалося, тільки вчора все почалося, а вже 17 років минуло після першої благодійної акції «Рінат Ахметов – дітям!». Захід став щорічним і проводиться вже 17-й раз.

Я пам'ятаю кожну з акцій. З найпершої. Пам'ятаю сльози дорослих чоловіків, які неможливо, та й нема чого приховувати. Пам'ятаю щастя в очах дітей, «пісню» глухонімої дівчинки та привітання діток, хворих на ДЦП. Пам'ятаю відвідування дитячих будинків сімейного типу та великих інтернатів. Подарунки, обійми, вірші та сльози...

Акція стартувала в далекому 2001-му.Тоді Рінат Ахметов разом зі своїм другом Ігорем Крутим в День святого Миколая став відвідувати інтернати та лікарні Донецька. Впродовж багатьох років бізнесмен і композитор допомагали установам фінансово, а діток тішили новорічними подарунками.

Акція з кожним роком набирала обертів і ставала грандіозним заходом і потрібною справою для всієї країни. Дуже-дуже потрібною, тому що привертала увагу до теми сирітства та його поступово викорінювала.

Звичайно, з настанням війни її формат змінився. Але залишилася суть – турбота й увага до дітей. І це особливо важливо зараз для дітей Донбасу, які стали новим поколінням дітей війни.

Цього року святкові набори потішать приблизно 100 000 дітлахів, серед них майже 6000 дітей-сиріт, що виховуються в інтернатах та дитячих будинках сімейного типу Донецької області. Також подарунки будуть вручені дітям, які отримували ліки та лікування за програмою «Адресна допомога» Фонду.

Наприклад, представники Фонду вітатимуть вдома 12-річну Анжеліку Глобіну. У дівчинки важка форма бронхіальної астми. Сім'я Глобіних через бойові дії виїхала з Донецька в 2015 році. Дитина ледь не загинула три роки тому під час обстрілу Донецького аеропорту, поруч з яким була школа. Під час обстрілів сім'я ховалася у підвалах.

Нині Анжеліка з мамою, бабусею й дідусем живуть в Маріуполі. Мама через хворобу дівчинки не працює. У дідуся хворе серце. Зараз Анжеліка вчиться дистанційно та мріє піти до школи. Медичні препарати за державною програмою Анжеліка не отримує, їй допомагає Фонд Ріната Ахметова.

Крім подарунків дітвору запросять на справжнє новорічне свято. Заходи для вихованців дитячих будинків сімейного типу стартують 18 грудня в «Авангард-холі» Краматорська. П'ять годин веселого ранку, під час якого хлопчиків, дівчаток і їхніх прийомних батьків чекають майстер-класи, ігри та сімейні конкурси. Свята та подарунки в межах акції «Рінат Ахметов – дітям!» напередодні Нового року очікують також маленьких жителів Святогорська, Миколаївки та Маріуполя.

До Краматорська на свято приїдуть всі свої – ті, кому Фонд допомагав і продовжує допомагати досі. Серед запрошених сім'я Карнаух. «Я народила їх серцем», – так говорить про своїх діток мама Надія. У цьому Дитячому будинку сімейного типу зараз 10 дітлахів. Володимир і Надія Карнаухи вирішили створити ДБСТ у 2010 році. Ініціатором стала старша дівчинка.

Фонд неодноразово надавав підтримку цій сім'ї. Ще до початку воєнного конфлікту на гроші, подаровані Фондом до Дня святого Миколая, купили дитячі меблі. А коли почалися бойові дії, Фонд допоміг евакуювати Сімейний дитячий будинок, а пізніше, коли припинилися всі виплати, сім'я виживала завдяки продуктовим наборам і грошовій допомозі від Фонду.

За останні три роки подарунки від Ріната Ахметова в межах акції отримали більш ніж півмільйона дітей.

ДЖЕРЕЛО

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 21.06.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1415 днів 19 год. 53 хв. 17 сек.
видано
12 080 297
продуктових наборів
з них
11 204 994
дорослих наборів і
875 303
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00