Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Ти – Таня. БЛОГ Наталії Ємченко, директора зі зв'язків з громадськістю та комунікаціями СКМ

27.10.2017

Фото: pixabay.com

Ти – Таня. БЛОГ Наталії Ємченко, директора зі зв'язків з громадськістю та комунікаціями СКМ

Тобі 12 років. Твоє життя щодня залежить від приймання ліків. У тебе епілепсія. Але є мрії – одужати та займатися спортом. Тобі потрібна не тільки допомога, а й підтримка. Розуміння. Прийняття. Не співчуття. Точніше, не тільки воно.

Ми зі співчуттям ставимося до дітей із хронічними захворюваннями. Але, по суті, не розуміємо і десятої частки тих проблем і труднощів, з якими вони стикаються. Щоночі ти прокидаєшся від нападу. З початком війни твоє здоров'я різко погіршується. Тепер судоми зводять обличчя і ноги. Мама хапає докупи тебе, брата та сестру, тікаючи від війни зі Стаханова.

У тебе епілепсія та 2 мрії – танцювати та плавати. Але мріяти про це заборонили лікарі. А ліків, щоб купірувати напади, немає. Точніше, є. Але за всі гроші світу.

***

Астма, епілепсія, цукровий діабет – з цими захворюваннями без приймання ліків неможливо вижити. З такими діагнозами в Україні – сотні тисяч дітей. На охопленому бойовими діями Донбасі – їх тисячі. І скільки ще хлопчиків і дівчаток отримали важкі хронічні захворювання під час війни – не знає ніхто. Четвертий рік вони змушені шукати важкодоступні ліки, щоб пережити ще один день без нападу.

«Мільйони людей в центрі Європи залишилися без допомоги. У сотнях медичних установ немає обладнання і ліків», – це нещодавня заява Всесвітньої організації охорони здоров'я.

З початком бойових дій державна програма із забезпечення препаратами дітей-хроніків, що живуть на Донбасі, зникла. Просто припинила діяти. Діти виявилися непотрібними. Один на один з хворобою. У деяких селищах «сірої зони» та на непідконтрольній території діти залишилися без життєво необхідних ліків. Багато хто під обстрілами та в постійному стресі, від чого напади стають дедалі частішими та складнішими. Переселенці стикаються з довгою історією переоформлення документів. А чекати можуть далеко не всі діти.

Єдиний порятунок для Тані та інших таких дітей – волонтери та благодійники, які допомагають знайти потрібні медикаменти, оплатити лікування.

Досвід системної допомоги є у Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Уже два роки діє і рятує проект «Ліки дітям». 1249 дітей, від немовлят до підлітків, отримують препарати. Запасом на 3 місяці. Для дітей з астмою, епілепсією, діабетом це шанс зберегти дієздатність, підтримати стан, у разі незапущених форм «перерости» хворобу. Це можливість жити.

Серед них – ти, Таня. Тобі 12 років. І у тебе епілепсія.

ДЖЕРЕЛО

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 22.06.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1416 днів 20 год. 30 хв. 23 сек.
видано
12 080 297
продуктових наборів
з них
11 204 994
дорослих наборів і
875 303
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00