Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Юристи розповіли про зміни в постанові на облік переселенців

26.10.2017

Фото: Segodnya.ua

На сьогодні єдиним законом, який регулює правові основи обліку внутрішньо переміщених осіб, є Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Стаття 5 цього закону чітко визначає, що довідка про постановку на облік ВПЛ підтверджує місце проживання переселенця. Про це повідомляють у БФ «Право на захист».

Громадські працівники зазначили, що 9 серпня на засіданні уряду було затверджено зміни в Правилах реєстрації місця проживання, якими цей нормативний акт було узгоджено із Законами України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» і «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україна».

Наприкінці березня – початку квітня поточного року громадські працівники вже повідомляли, що Верховна Рада України внесла зміни до законодавства, якими остаточно вилучила довідку про взяття на облік ВПЛ із переліку документів, у які вноситься інформація про місце знаходження ВПЛ. Зазначені зміни незабаром були підписані президентом України і набули чинності.

Згідно з березневими змінами, на рівні закону довідка ВПЛ згадується тільки в Законі України «Про забезпечення прав і свобод ВПЛ», згідно з яким вона посвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи. Ці зміни, на думку юристів, дали змогу ліквідувати спекуляції на тему «проживають або перебувають переселенці в місцях їх переміщення». Було точно визначено законодавчо: проживають.

Однак після змін у закони, які внесла Верховна Рада, настала черга Кабінету міністрів змінити власні підзаконні нормативно-правові акти, а саме – Правила реєстрації місця проживання. На це уряду знадобилося майже півроку – зміни було затверджено 9 серпня. Відтепер у жодному законі, у жодному підзаконному акті довідка про поставлення на облік ВПЛ не відзначається як документ, що посвідчує місце перебування.

Єдиним законом, що регулює правові основи обліку ВПЛ, є Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», який у статті 5 чітко визначає, що довідка про поставлення на облік внутрішньо переміщеної особи свідчить про місце проживання внутрішньо переміщеної особи.

ДЖЕРЕЛО

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 24.06.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1418 днів 16 год. 23 хв. 44 сек.
видано
12 080 297
продуктових наборів
з них
11 204 994
дорослих наборів і
875 303
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00