Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

ТОП-новини тижня: ситуація з гуманітарною допомогою на непідконтрольній території, реабілітація поранених дітей у 2017 році, видалення перепустки на сайті СБУ, відновлення документів переселенців

19.03.2017

Цього тижня, 13–19 березня, найпопулярнішими серед відвідувачів нашого сайту стали такі теми:

Порядок перетину лінії розмежування дітьми – все, що потрібно знати

До юристів Донбас СОС часто звертаються люди, які стикаються з проблемами перетину лінії зіткнення разом із дітьми, які не досягли 16 років або з особами, які народилися в 1998 році й пізніше й у зв’язку з проживанням у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тільки оформляють паспорт громадянина України.

ВІДЕО. Гуманітарна ситуація в «сірій зоні» й на непідконтрольних територіях

Ескалація конфлікту на Маріупольському напрямку. Більшість міст і сіл у прифронтовій зоні можуть знову опинитися на межі гуманітарної катастрофи. Страждають і сотні тисяч жителів непідконтрольних територій, де нещодавно заблокували роботу найбільшої гуманітарної місії – Штаб Ріната Ахметова.

Проект Штабу Ахметова «Реабілітація поранених дітей – 2017»

У межах проекту «Реабілітація поранених дітей – 2017» буде надана допомога дітям віком від народження до 18 років, які в результаті бойових дій на Донбасі дістали важкі травми і видимі каліцтва. Серед них – діти з множинними травмами після осколкових поранень голови, обличчя, тіла, рук і ніг, діти, які пережили ампутацію кінцівок, діти з вогнепальними травмами, а також після сильних опіків.

Люди, яких позбавили допомоги. Жителі Куйбишевського району Донецька

Упродовж 2,5 років жителі непідконтрольної території Донецької області регулярно отримували гуманітарну допомогу від Штабу Ріната Ахметова. Ситуація змінилася 28 лютого 2017 року. Півмільйона людей позбавили життєво необхідної підтримки.

Барбара Манзі про ситуацію в Україні: «Кількість потребують гуманітарної допомоги збільшилася»

Барбара Манзі, глава Управління ООН із координації гуманітарних питань в Україні, в інтерв’ю телеканалу «Україна» розповіла про наслідки блокування роботи гуманітарних місій і потреби мирних жителів Донбасу.

Які пільги призначені дітям із «сірої зони»? Коментар Юриста

Дітей із лінії зіткнення віднесли до категорій, яким призначено посилений соціальний захист. Про це йдеться в Законі № 1838–19, який набув чинності днями. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду «Горение» розібралися, що саме держава пропонує цим дітям.

«Як нам бути? Померти з голоду?», – мати-одиначка з Донецька

Оксана з Донецька виховує дитину одна. Зароблених грошей ні на що не вистачає. Раніше сім’ї ставала в пригоді гуманітарна допомога від Штабу Ріната Ахметова. Але після заборони роботи Штабу, мати-одиначка позбулася такого необхідного джерела виживання.

Як переселенцю відновити виплату щомісячної адресної допомоги?

Що робити переселенцям, яким припинили виплату щомісячної адресної допомоги? Рекомендації надав юрист БФ «Право на захист» Дар’я Заярна.

Римма Філь: «Люди просто не знають, як тепер виживати»

Жителі непідконтрольної території Донецької області, як і раніше, не можу отримати гуманітарну допомогу від Штабу Ріната Ахметова. Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу, розповіла про ситуацію на своїй фейсбук-сторінці.

Як видалити перепустку із реєстру дозволів?

Ще минулого року державні керівники оголошували можливість автоматично видаляти особисті дані і прострочені перепустки в зону АТО з реєстру дозволів. Але постійної такої можливості поки немає. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду «Горение» Яна Піявська пояснила, як на практиці видалити інформацію з реєстру і продовжити перепустку.

«Ми є заручниками тут», – мешканка Горлівки

18 днів без допомоги. Дзвінки не припиняються. Люди кричать, плачуть, не знають, як жити далі.

Як переселенцю відновити паспорт?

Багато вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей зіткнулися з проблемами втрати документів. Наталія Аляб’єва, юрист Слов’янського офісу БФ «Право на захист», роз’яснює процедуру відновлення паспорта.

Юрій Сугак: «Я не розумію, як можна заблокувати гуманітарну допомогу?»

Про ситуацію з гуманітарною допомогою на непідконтрольній території на своїй фейсбук-сторінці написав Юрій Сугак, головний редактор каналу «Україна».

«Хочемо висловити слова підтримки Рінату Леонідовичу», – волонтери

На адресу Гуманітарного штабу надійшов лист від волонтера з Макіївки. Вона пише: «Вибачте за турботу, але залишитися в стороні від того, що відбувається не виходить. Ми всі дуже вдячні Штабу за ту підтримку й допомогу, яка була надана нам у цей важкий час. І хочемо висловити у свою чергу слова підтримки Рінату Леонідовичу. Щиро сподіваємося, що все буде добре, і все те добро, яке він зробив для людей, не залишиться непоміченим. Щиро вам дякую!»

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 20.06.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1414 днів 11 год. 15 хв. 47 сек.
видано
12 080 297
продуктових наборів
з них
11 204 994
дорослих наборів і
875 303
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00