Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

Що робити, якщо адресну допомогу вимагають повернути?

08.02.2017

Фото с сайта focus.ua

Юрист ВБФ «Горение» Яна Піявська розповіла, що робити переселенцю, коли влада вимагає повернути адресну допомогу.

За що відмовлять у допомозі? Згідно з п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 01 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг», підстав для відмови всього дві:

  1. Будь-який зі членів сім’ї володіє житлом, розташованим на підконтрольній Україні території;
  2. Будь-який зі членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку суму, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законодавство зобов’язує уповноваженого представника сім’ї, якій призначено адресну допомогу, повідомляти в управління праці та соціального захисту населення про зміну обставин, що впливають на призначення грошової допомоги, упродовж трьох днів. Інакше управління соцзахисту зажадає повернути надміру виплачені гроші. А в разі відмови – звернеться до суду.

Якщо УПСЗН виявило, що переселенець подав недостовірну інформацію або не повідомив про зміну обставин, що впливають на призначення грошової допомоги, виплати припиняються з наступного місяця. Їх можуть відновити, якщо упродовж місяця уповноважений представник сім’ї повідомить в управління соцзахисту про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати допомоги.

Як можна оскаржити? У деяких випадках вимогу управління соціального захисту можна оскаржити:

  • коли вимагають повернути виплачену адресну допомогу за весь період із моменту її призначення, а сума на депозиті перевищила 10-кратний розмір прожиткового мінімуму вже після її призначення. Наприклад, якщо допомога була призначена у 2014 році, а сума на рахунку перевищила критичний показник у 2016 році, вимога УПСЗН повернути кошти з 2014 року – неправомірна.
  • коли управління соцзахисту вимагає повернути гроші на підставі того, що в людини є житлове приміщення на підконтрольній території, хоча насправді це житло не придатне для проживання. У такому разі можна оскаржити вимогу УПСЗН у судовому порядку. Практика з цього питання неоднозначна, проте позитивні рішення суду все ж є.

ДЖЕРЕЛО



Поделиться новостью:
Статистика на 14.12.2017
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1226 днів 19 год. 1 хв. 13 сек.
видано
11 953 497
продуктових наборів
з них
11 083 335
дорослих наборів і
870 162
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00