Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

ЗАПИТАННЯ ЕКСПЕРТУ з грудного вигодовування: у яких випадках потрібне зціджування?

29.10.2016

Фото Amorez

Запитання: моєму синові півтора місяці, він на грудному вигодовуванні. Зараз режим годування 7 разів вдень і 2 рази вночі. Набирає вагу добре. Помітила, що після годування в грудях залишається молоко. Лікар-педіатр радить зціджувати, щоб молоко не застоювалася в грудях. Підкажіть, у яких випадках зціджування дійсно необхідно?

Відповідає Ксенія Соловей, керівник Національного руху в підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України», партнер ЮНІСЕФ за програмою підтримки грудного вигодовування в кризових ситуаціях:

У вашому випадку немає жодної потреби зціджувати на додаток до грудного вигодовування. Справа в тому, що молоко в грудях є постійно і вицідити його до останньої краплі неможливо. Раніше люди не знали всіх принципів роботи материнського організму з виробництва молока. Вважалося, що воно виробляється в певному обсязі, і якщо все не буде вилите, то буде застій. Сучасні знання пояснюють, що принцип вироблення молока зовсім інший!

Що буде якщо зціджувати після годування? Ваш організм вирішить, що молока треба виробляти більше, ніж зараз (коли ви тільки годуєте грудьми) і він почне продукувати його більше рівно настільки, наскільки ви зціджуєте. Таким чином, з’являться надлишки, а вам доведеться витрачати зайвий час на те, щоб знову і знову їх зціджувати… Пропоную цього не робити.

Зціджування може знадобитися, якщо:

  • потрібно залишити молоко малюкові й піти в справах;
  • трапився лактостаз (застій молока);
  • мама має сильні тріщини й тимчасово не годує грудьми (зціджувати тільки руками!);
  • мама виходить на роботу і продовжує грудне вигодовування.

У межах програми «Допоможемо дітям» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова у співпраці з ЮНІСЕФ надає інформаційну підтримку матерям, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі. Поставити онлайн-запитання консультанту з грудного вигодовування можна за посиланням.

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 23.05.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1386 днів 16 год. 35 хв. 2 сек.
видано
12 059 514
продуктових наборів
з них
11 184 831
дорослих наборів і
874 683
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00