Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

ЗАПИТАННЯ ЕКСПЕРТУ з грудного вигодовування: чи можна повернути молоко?

31.07.2016

Фото bbc.com

Запитання: Підкажіть, будь ласка, перший місяць у мене молоко було, але дитина була недоношена й сама не могла їсти, доводилося зціджувати й годувати пляшкою. Зараз ми перейшли на суміш, бо молока бракує. За відчуттями молока в мене немає зовсім. Чи потрібно зціджувати далі або його вже не буде? Нам зараз 2 місяці.

Відповідає Ксенія Соловей, керівник Національного руху на підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України», партнер ЮНІСЕФ за програмою підтримки грудного вигодовування в кризових ситуаціях:

– Для недоношеної дитини особливо важливо отримувати грудне молоко. Навіть якщо його не так багато й основну частину харчування становить суміш. Збережіть його, навіть якщо це 1–3 столові ложки на день! Збережіть їх до 6–12 місяців. Ви не уявляєте, яке цінне ваше молоко і яке воно важливе для вашого малюка! Адже там є не тільки всі необхідні поживні речовини, вітаміни, мікроелементи, захисні чинники. Але й те, чого не знайти ніде й ніколи, наприклад, стовбурові клітини, які розвивають головний мозок дитини й можуть сприяти регенерації будь-яких тканин організму!

Пробуйте пропонувати малюкові груди, коли він в сонному стані. Часто діти погоджуються і прикладаються до грудей. Намагайтеся якомога частіше носити дитину на руках, бажано в контакті шкіра до шкіри, це сприяє тому, щоб дитина захотіла прикладатися до грудей. А якщо малюк почне смоктати груди – молоко почне прибувати і його стане більше.

Якщо ж це не виходить – зціджувати. Постарайтеся зціджувати частіше. Чим частіше з грудей йде молоко – тим більше його виробляється. Якщо зараз у вас 1–2 зціджування, збільште до 4–6 і більше. Нехай спочатку молока буде кілька крапель, але через 2 тижні буде більше!

Є таке поняття, як релактація, тобто відновлення грудного молока. Це можливо! І я б вам дуже рекомендувала спробувати відновити лактацію. Докладніше про релактацію можна прочитати тут.

У межах програми «Допоможемо дітям» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова у співпраці з ЮНІСЕФ надає інформаційну підтримку матерям, які постраждали в результаті конфлікту на Донбасі. Поставити онлайн-запитання консультанту з грудного вигодовування можна за посиланням.

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 19.06.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1413 днів 0 год. 46 хв. 46 сек.
видано
12 080 297
продуктових наборів
з них
11 204 994
дорослих наборів і
875 303
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00