Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Пресс-центр

Новости

ЗАПИТАННЯ ЕКСПЕРТУ з грудного вигодовування: коли вводити підгодовування немовляті?

24.07.2016

Фото с сайта www.mildicasdemae.com.br

Запитання: Моєму синові 4 місяці, він на грудному вигодовуванні. Коли краще починати підгодовувати малюка? Які продукти, і в якому віці потрібно додавати?

Відповідь Ксенії Соловей, керівника Національного руху на підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України», партнера ЮНІСЕФ за програмою підтримки грудного вигодовування в кризових ситуаціях:

Починати підгодовування треба не раніше 6-місячного віку. До цього часу дитині не потрібно нічого, крім грудного молока. Адже саме воно забезпечує немовля всіма необхідними поживними речовинами в найбільш засвоюваній формі, а також захисні чинники.

Після того, як дитині виповниться 6 місяців (180 днів), починайте її підгодовувати, водночас продовжуючи грудне вигодовування. Треба розуміти, що грудне молоко до року забезпечує більше половини енергетичних потреб дитини й не можна замінювати грудне вигодовування прикормом.

Основними харчовими продуктами вважаються будь-які доступні вашій родині крупи, овочі і фрукти. Ви можете починати з будь-якої з цих груп продуктів. Спочатку підгодовування має бути пюреподібним, консистенція густою. До основних продуктів щодня потрібно додавати іншу різноманітну їжу, яка дозволить дітям отримувати інші поживні речовини: м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти, горох, квасоля, жири, масла та олії.

Знайомте дитину з новими продуктами по черзі. Важливо, щоб дитина куштувала різну їжу й отримувала задоволення від підгодовування. Завдання батьків навчити дитину його їсти. Не змушувати, а бути максимально уважним під час годування – не поспішати й не квапити дитину. Їжте разом із малюком – так він швидше навчиться їсти.

Не забувайте про воду, із 6-ти місяців дитину треба вчити пити воду з чашки.

До року дитину можна переводити на харчування із сімейного столу, тобто, не адаптуючи спеціально їжу. За умови, що ваша сім’я правильно харчується.

У межах програми «Допоможемо дітям» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова у співпраці з ЮНІСЕФ надає інформаційну підтримку матерям, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі. Поставити онлайн-запитання консультанту з грудного вигодовування можна за посиланням.

Поділитися новиною: Наверх Головна
Статистика на 25.06.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1419 днів 3 год. 50 хв. 22 сек.
видано
12 080 297
продуктових наборів
з них
11 204 994
дорослих наборів і
875 303
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00