Гаряча лінія:
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00

Дітям

Грудне молоко — найкращий захист для малюка

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова підтримує ініціативу Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з популяризації грудного вигодовування серед матерів, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі. Тому з 28 жовтня 2015 року, ми змінили правила отримання дитячих продуктових наборів. Для дітей від 0 до 11 місяців ми пропонуємо 2 види продуктових наборів: набір для підтримки матері, яка годує груддю, або набір дитячих сумішей (для штучного вигодовування). Діти віком від 12 до 35 місяців поступово переходять на доросле харчування й отримують відповідні продуктові набори.

Гумштаб нагадує молодим мамам, що грудне молоко — найкращий захист і повноцінне харчування для дитини. У грудному молоці міститься потрібна для нормального розвитку малюка кількість води, поживних речовин, вітамінів і мінералів. Жінки можуть годувати грудьми навіть в умовах неповноцінного харчування й постійного стресу. Більше того: саме годування грудьми забезпечує гормональний фон, що знижує стрес матері та дитини. З молоком матері до дитини надходять батьківські антитіла для опору хворобам, включно з поширеними в надзвичайних ситуаціях діареєю та респіраторними інфекціями. Якщо ви годуєте грудьми, ризики зіткнутися з джерелом інфекції або причиною отруєння повністю виключено! Під час годування малюк розслабляється, не відчуває страху й навіть може перестати відчувати біль. Грудне молоко — це завжди оптимальна температура для малюка, тому процес годування забезпечує малюка необхідним теплом, запобігаючи переохолодженню.

Що робити якщо ви перервали годування?

Грудне вигодовування можна й дуже бажано поновити (або почати, якщо раніше ви від нього відмовлялися) заради здоров’я й безпеки дитини. Для цього потрібен частий безпосередній контакт із малюком: прикладайте його до грудей кожні дві години, не рідше. Чим молодша дитина, тим швидше відбувається відновлення. У міру повернення молока починайте зменшувати додаткове харчування.

Як відновити достатню кількість молока?

 • Правильно прикладайте малюка до грудей. Завдяки цьому він зможе висмоктувати багато молока, добре насичуватися. Для правильного прикладання важливо, щоб дитина ссала не тільки сосок, але і велику частину ареоли. Під час прикладання намагайтеся в максимально відкритий рот вкласти сосок і більшу частину ареоли так, щоб біля нижньої губи ареола увійшла в рот більше, ніж біля верхньої губи. Під час ссання ви побачите широко відкритий рот і опущену нижню щелепу. Нижня губа водночас вивернута, підборіддя впирається у груди. Щоб дитина навчилася правильно прикладатися й ефективно ссала, не давайте їй пустушок чи пляшок із чим-небудь. Завдяки правильному прикладанню ви зможете уникнути тріщин і болючості під час годування.
 • Удень частіше годуйте й заспокоюйте дитину грудьми. Часті годування посилюють вироблення молока, є профілактикою виникнення застоїв і маститів, допомагають дитині залишатися спокійною. У середньому дитина може прикладатися до грудей раз на дві години, хоча буває й частіше.
 • Вночі годуйте й заспокоюйте малюка грудьми. Нічні годування є важливими для стабільного вироблення молока, тому важливо стежити за тим, щоб вони не пропадали. У нічний час дитина може вимагати груди 3–4 рази, а в деяких випадках — трохи частіше. Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, ви зможете годувати свого малюка грудним молоком стільки, скільки захочете!

Коли краще починати підгодовувати?

Підгодовування можна вводити із 6-місячного віку, не припиняючи грудного годування. Поїть дитину тільки чистою водою. Регулярно відвідуйте педіатра, контролюйте її зріст, вагу, зір, слух тощо. У віці 12 місяців діти готові їсти разом із дорослими. Однак годувати груддю рекомендується до досягнення дитиною 2 років.

Підгодовування у 6–8 місяців: Починайте з густих каш і овочевого, м’ясного, фруктового пюре. Давайте ці продукти 1–3 рази на день, поєднуючи з частим годуванням грудьми. Почніть із 5–8 чайних ложок за одне годування. Поступово збільшуйте підгодовування до половини 250-грамової склянки за одне годування. Залежно від апетиту малюка, можна запропонувати йому перекусити додатково 1–2 рази на день.

Підгодовування у 9–12 місяців: Подрібнена або перетерта їжа і шматочки, які малюк може брати самостійно. Давайте ці продукти 3–4 рази на день, поєднуючи з частим годуванням грудьми. Залежно від апетиту малюка, можна запропонувати йому перекусити додатково 1–2 рази вдень. Давайте дитині по половинці 250-грамової склянки за одне годування. 

Завантажити буклет.

ДІЗНАТИСЯ ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ МОЖНА В НАШИХ СТАТТЯХ І ПОРАДАХ:

 1. В зонах конфликта сама природа оберегает матерей с маленькими детьми! ‒ Драгослав Попович, эксперт ЮНИСЕФ
 2. Грудное молоко – лучшая защита для малыша во время эпидемии гриппа
 3. Что помогает и что мешает грудному вскармливанию. ИНФОГРАФИКА
 4. Правила сцеживания и хранения грудного молока
 5. Что делать при недостатке грудного молока?
 6. Три правила успешного кормления грудью
 7. «Молоко матери – самое безопасное питание в чрезвычайных ситуациях», – эксперт по грудному вскармливанию
 8. Топ-3 вопроса по грудному вскармливанию
 9. Что влияет на выработку грудного молока?
 10. Как повысить лактацию кормящей маме
 11. Отказ от груди. Что делать?
 12. Нужно ли кормить ребенка грудью после года?
 13. Польза грудного вскармливания. ИНФОГРАФИКА
 14. Где мама прячет витамины?
 15. Можно ли кормящей маме заниматься спортом?
 16. Болезненность и трещины сосков
 17. Как наладить кормление грудью в роддоме?
 18. Чем опасна смесь в первые дни жизни?
 19. Что помогает и что мешает грудному вскармливанию. ИНФОГРАФИКА
 20. Частые ночные кормления
 21. Чем можно заменить ночное кормление
 22. 10 правил успешного грудного вскармливания
 23. Как подготовить грудь к кормлению?
 24. Когда вводить прикорм грудничку?
 25. Пустышка для малыша – коварный друг
 26. Грудное молоко – это эликсир здоровья
 27. Как восстановить лактацию после перерыва в кормлении?
 28. Полезно ли грудное молоко после года?
 29. 5 секретов правильного грудного вскармливания
 30. Можно ли вернуть молоко?
 31. 10 причин, по которым грудное вскармливание лучше искусственного
 32. Питание кормящей мамы
 33. Что делать с частыми срыгиваниями у грудничков
 34. Как накормить грудничка во время прогулки
 35. Что делать, если одна грудь больше другой?
 36. Есть ли польза в грудном молоке после 2-х лет?
 37. 5 ошибок при грудном вскармливании, которых следует избегать
 38. Лактостаз при грудном вскармливании
 39. В каких случаях необходимо сцеживание?
 40. Насколько вредно курение при кормлении грудью
 41. Как завершить кормление?
 42. Материнское золото: благодаря грудному вскармливанию можно сэкономить $300 млрд
 43. Правильное завершение кормления грудью
 44. Советы кормящим мамам в новогодние праздники

Статистика на 26.05.2018
ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ПРАЦЮЄ
1389 днів 6 год. 2 хв. 25 сек.
видано
12 059 514
продуктових наборів
з них
11 184 831
дорослих наборів і
874 683
наборів для дітей
від 0 до 35 місяців
Останні новини
Читати всі новини
Відео
Фото
КОНТАКТИ
0800 509 001 Пн-Пт, з 9.00 до 18.00